دکتر سید فرزاد ایزدی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


دوره اموزش الکترومیوگرا

نشاني مطب

كمسيون پزشكي

درمان موثروسريع فلج صورت

ليزر درماني در بيماريهاي

چگونه به پزشک مراجعه کنیم

چگونه به پزشک مراجعه کنیم.

در ایران با توجه به گستردگی جغرافیایی و جمعیتی و تنوع فرهنگی در حالی طب جدید وارد شد که طب قدیم در حال خدمت رسانی بود و مدت زمانی این دو بطور همزمان و بصورت قانونی به فعالیت مشغول بودند این عوامل سبب شده است که نقش اصلی در انتخاب پزشک و نحوه درمان را خود بیمار و نزدیکان او به عهده گیرند. با گسترش طب جدید و پیچیده شدن آن، این روند هر روز با مشکلات جدیدی روبرو می شود که یک برنامه ریزی دقیق و کامل را می طلبد. برنامه پزشک خانواده طرح خوبی است که تاکنون اجرائی نگردیده است. در این شرایط باید چه کرد: بهترین روش در حال حاظر آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی دقیق بهترین پاسخ را می دهد لذا موارد زیر را متذکر می شوم.

مطالعه کتاب ها و مقالات پزشکی چاپ شده یا در فضای مجازی در دستور کار زندگی روزمره قرار گیرد ولی این را بدانیم که با توجه به پیچیدگی بدن انسان، فرد غیر پزشک اجازه دخالت در طبابت خود یا افراد دیگر را ندارد و اطلاعات پزشکی صرفاٌ جهت اجرای بهتر دستورات پزشک بکار می آید. بهتر است هر خانواده یک پزشک عمومی جوان که سابقه کار حداقل 2 تا 3 سال را دارد بعنوان پزشک خانوادگی برگزیند تا در تمامی مراحل بروز بیماری و پیگیری درمان راهنما آنان باشد. در صورت بروز بیماری خاصی که لزوم ادامه درمان تحت نظر مستقیم یک پزشک متخصص را می طلبد با معیارهای زیر یک پزشک متخصص انتخاب فرمایند مورد تایید پزشک خانوادگی باشد. در موارد نیاز در دسترس باشد. فرصت کافی برای معاینه و مشاوره شما داشته باشد. بصورت غیر حضوری (تلفنی) در ساعات خاصی در دسترس باشد و از طریق Email بتوان با ایشان مکاتبه نمود. پزشک جهت معاینه و درمان شما پیگیروعلاقه مند باشد و توضیحات کافی در این مورد ارائه نماید. در صورت قانع نشدن در صورت مراجعه به پزشك متخصص،از ایشان بخواهید فرد دیگری را جهت اطمینان دهی به شما معرفی نماید. زیرا مراجعات مکرر پزشکی و بی هدف فقط شما را سردرگم کرده و مشکلی را حل نخواهد کرد. در صورت بروز واکنش به دارو در موارد غیر اورژانسی به شخص پزشک معالج مراجعه کنید و با تصور ناکار آمدی پزشک به پزشک دیگری مراجعه نشود. در صورتی که از بیماری مزمنی رنج می برید از پزشک بخواهید تا پرونده برای شما باز کند اگر از چندین دارو مختلف استفاده می کنید نوع داروها و تعداد مصرف را روی یک برگه نوشته و به پزشک ارائه دهید. زیرا ممکن است نحوه تجویز پزشک و نحوه مصرف شما متفاوت باشد که به این ترتیب پزشک آگاه می شود و از بروز خطر جلوگیری می شود. در زمان مراجعه به پزشک میزان اثر داروها، عوارض آن ها و مشکلات حل نشده را بهتر است بصورت نوشته شده ارائه دهیم تا نکته ای فراموش نشود و پزشک بتواند بهتر درمان را هدایت کند. انجام دستورات پزشک را به صرف تجربه افراد غیر پزشک و توصیه های دوستانه کنار نگذارید و اصولاً اجازه ندهید فرد غیر پزشک سلامت شما را مورد تهدید قرار دهد. زیرا پزشک پس از سالها دانش اندوزی و تجربه، دستورات درمانی شما را بصورت نوشته شده ارائه می دهد و از هیچ کس دیگری توصیه های کلامی را نپذیرید.

پایدار و سلامت باشید


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
Laser theratpy in facial palsyفیلم بی سر وتهقابل توجه متخصصين نورولونوار عصب و عضله در بیماراچگونه به پزشک مراجعه کنیبیوگرافیبرنامه هفتگي و نشاني مطبتغذیه و ورزشجان در معني فلسفيخوب و بدروزه داری و بیماریهای مغسرگيجهعلائم جسمی اضطراب وافسردفلج صورتنقد پزشكي فيلمهاي سينمائنوار مغزنوار عصب و عضله EMGنوروفيدبك-بيوفيدبكچيستMSآنژیوگرافی مغزونورولوژیبيماران جالببیماریهای شایع مغزواعصاخدمات مطبداروهاي ضد صرعسكته مغزيسردردصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر