دکتر سید فرزاد ایزدی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


دوره اموزش الکترومیوگرا

نشاني مطب

كمسيون پزشكي

درمان موثروسريع فلج صورت

ليزر درماني در بيماريهاي

تغذیه و ورزش

در حین ورزش، ورزشکار آب زیاد از دست می دهد که باید جایگزین شود. ورزشکار طی یک ساعت ورزش در هوای گرم 4 لیتر آب از دست می دهد.
توصیه می شود که 30 دقیقه قبل از شروع دو لیوان ( 500 سی سی ) آب نوشیده شود و سپس به فواصل 15 دقیقه ای ( 100 سی سی ) آب مصرف شود.
بهترین آب، آب خنک 3 تا 5 در صد قند است زیرا سریعاً از معده عبور کرده و در روده جذب می شود.

املاح از دست رفته طی ورزش به خصوص نمک طعام، باید جبران شود. مصرف قند قبل از ورزش سنگین سبب کاهش تحمل فرد می شود. توصیه می شود 3 ساعت قبل از ورزش غذای پر انرژی و پر کربوهیدرات و کم چربی مصرف شود ذخیره شدن چربی در بدن سبب افزایش وزن غیر مفید، افزایش مصرف انرژی، کاهش شتاب و عدم تحمل گرما می شود. لذا توصیه می شود رژیم کم چربی و متناسب با نیاز فرد ورزشکار مصرف شود تا منجر به تجمع چربی نشود.

آب، عضله، چربی و اسکلت روی وزن بدن موثرند، اسکلت قابل تغییر نیست ولی بقیه موارد قابل تعییرند.
با ورزش شدید بیشتر کاهش وزن ناشی از کاهش آب بدن می باشد. اگر فرد یک ماه ورزش مرتب انجام دهد اگر ذخیره چربی کم داشته باشد، وزن بعلت رشد عضلانی زیاد می شود ولی افرادیکه چربی زیادی دارند، بعلت افزایش سوخت و ساز چربی، کاهش وزن خواهند داشت.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
Laser theratpy in facial palsyفیلم بی سر وتهقابل توجه متخصصين نورولونوار عصب و عضله در بیماراچگونه به پزشک مراجعه کنیبیوگرافیبرنامه هفتگي و نشاني مطبتغذیه و ورزشجان در معني فلسفيخوب و بدروزه داری و بیماریهای مغسرگيجهعلائم جسمی اضطراب وافسردفلج صورتنقد پزشكي فيلمهاي سينمائنوار مغزنوار عصب و عضله EMGنوروفيدبك-بيوفيدبكچيستMSآنژیوگرافی مغزونورولوژیبيماران جالببیماریهای شایع مغزواعصاخدمات مطبداروهاي ضد صرعسكته مغزيسردردصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر